sklep@modnekrzesla.pl tel. 84 307 07 49 | tel. 84 685 41 80 | kom. 697 336 366 | kom. 537 571 767

We send furniture to all European Union countries.
Zalecamy wybór metody płatności poprzez przedpłatę aby ograniczyć bezpośredni kontakt z kurierem. Nie zalecane są obecnie przesyłki z usługą pobrania.

Jeżeli podchodzimy poważnie do tego tematu, powinniśmy na samym początku zapoznać się z treścią na stronie o mechanizmach stosowanych w fotelach i krzesłach biurowych:
Mechanizmy ruchowe stosowane w fotelach i krzesłach obrotowych

 

Następnym krokiem jest dobranie produktu do budowy ciała użytkownika

Osoba wysoka i o masywnej sylwetce potrzebuje produktu z szerokim siedziskiem i wysokim oparciem. Natomiast produkty z mniejszymi siedziskami i niższymi oparciami są wskazane dla osób szczupłych i niższych.

 

Wykorzystaj dostępne funkcje, aby ustawić krzesło biurowe lub fotel we właściwy sposób

Idealne oparcie - wspiera plecy przynajmniej do wysokości łopatek, wypukła część powinna znajdować się na wysokości lędźwi i stanowić w tym miejscu podparcie dla kręgosłupa.

Funkcja Up&Down - występuje, w niektórych produktach i umożliwia regulację wysokości oparcia i wysokości wsparcia dla lędźwi.

Kąt odchylenia oparcia - powinien być dostosowany do aktualnie wykonywanej pracy oraz w każdej pozycji oparcie powinno wspierać odcinek lędźwiowy.

Oparcie dynamiczne - zapewnia stałe i stabilne podparcie dla kręgosłupa podczas ruchu w pozycji siedzącej. Dzięki niemu sylwetka utrzymywana jest we właściwy sposób w trakcie pracy. Dodatkowo dla relaxu dynamiczne oparcie pozwala na swobodne "kołysanie się".

Idealne podłokietniki - stanowią wsparcie dla ramion użytkownika, które redukuje obciążenie kręgosłupa. Podłokietniki powinny zapewniać utrzymanie kąta 90o pomiędzy barkiem, a przedramieniem. Bardzo pomocna jest w tym przypadku możliwa ich regulacja. Regulacja wysokości pozwala na ich dopasowanie do wzrostu użytkownika, regulacja przód-tył pozwala na ich dopasowanie pod względem odległości od biurka będącego wsparciem dla przedramion użytkownika w trakcie pracy. 

Prawidłowa wysokość siedziska - bardzo ważne jest dopasowanie krzesła biurowego lub fotela pod względem tej wysokości. Dogodna wysokość siedziska powinna pozwalać na stabilne położenie stóp na podłodze przy równoległym ułożeniu ud w stosunku do podłogi. Pomiędzy udem, a podudziem powinien być zachowany kąt prosty.

Optymalna głębokość siedziska - aby uniknąć zmęczenia i bólu nóg powinna być zachowana odległość 2 cm pomiędzy przednią krawędzią siedziska i częścią podkolanową. Dobra głębokość siedziska pozwala na wsparcie od 2/3 do 3/4 długości ud. Niektóre produkty posiadają mechanizm, który umożliwia regulację głębokości siedziska co sprawia dopasowanie go do potrzeb prawie wszystkich użytkowników.