WE SEND FURNITURE TO ALL EUROPEAN UNION COUNTRIES.

Jak wybrać właściwe krzesło biurowe lub fotel?

Jeżeli podchodzimy poważnie do tego tematu, powinniśmy na samym początku zapoznać się z treścią na stronie o mechanizmach stosowanych w fotelach i krzesłach biurowych:
Mechanizmy ruchowe stosowane w fotelach i krzesłach obrotowych

 

Następnym krokiem jest dobranie produktu do budowy ciała użytkownika

Osoba wysoka i o masywnej sylwetce potrzebuje produktu z szerokim siedziskiem i wysokim oparciem. Natomiast produkty z mniejszymi siedziskami i niższymi oparciami są wskazane dla osób szczupłych i niższych.

 

Wykorzystaj dostępne funkcje, aby ustawić krzesło biurowe lub fotel we właściwy sposób

Idealne oparcie - wspiera plecy przynajmniej do wysokości łopatek, wypukła część powinna znajdować się na wysokości lędźwi i stanowić w tym miejscu podparcie dla kręgosłupa.

Funkcja Up&Down - występuje, w niektórych produktach i umożliwia regulację wysokości oparcia i wysokości wsparcia dla lędźwi.

Kąt odchylenia oparcia - powinien być dostosowany do aktualnie wykonywanej pracy oraz w każdej pozycji oparcie powinno wspierać odcinek lędźwiowy.

Oparcie dynamiczne - zapewnia stałe i stabilne podparcie dla kręgosłupa podczas ruchu w pozycji siedzącej. Dzięki niemu sylwetka utrzymywana jest we właściwy sposób w trakcie pracy. Dodatkowo dla relaxu dynamiczne oparcie pozwala na swobodne "kołysanie się".

Idealne podłokietniki - stanowią wsparcie dla ramion użytkownika, które redukuje obciążenie kręgosłupa. Podłokietniki powinny zapewniać utrzymanie kąta 90o pomiędzy barkiem, a przedramieniem. Bardzo pomocna jest w tym przypadku możliwa ich regulacja. Regulacja wysokości pozwala na ich dopasowanie do wzrostu użytkownika, regulacja przód-tył pozwala na ich dopasowanie pod względem odległości od biurka będącego wsparciem dla przedramion użytkownika w trakcie pracy. 

Prawidłowa wysokość siedziska - bardzo ważne jest dopasowanie krzesła biurowego lub fotela pod względem tej wysokości. Dogodna wysokość siedziska powinna pozwalać na stabilne położenie stóp na podłodze przy równoległym ułożeniu ud w stosunku do podłogi. Pomiędzy udem, a podudziem powinien być zachowany kąt prosty.

Optymalna głębokość siedziska - aby uniknąć zmęczenia i bólu nóg powinna być zachowana odległość 2 cm pomiędzy przednią krawędzią siedziska i częścią podkolanową. Dobra głębokość siedziska pozwala na wsparcie od 2/3 do 3/4 długości ud. Niektóre produkty posiadają mechanizm, który umożliwia regulację głębokości siedziska co sprawia dopasowanie go do potrzeb prawie wszystkich użytkowników.

Poradnik jak wybrać krzesło biurowe obrotowe lub fotel biurowy obrotowyPoradnik jak wyregulować krzesło biurowe obrotowe lub fotel biurowy obrotowy
Jak wybrać krzesło biurowe obrotowe / fotel biurowy obrotowy?Jak prawidłowo wyregulować krzesło biurowe obrotowe / fotel biurowy obrotowy?
Stawiamy na polskie
PRODUKTY POLSKIEJ PRODUKCJI
Sprawdź